Sıkça Sorulan Sorular

Tatil evimi beğendim, nasıl rezervasyon yapabilirim?

Tatil planınız hazırsa, tatil evinizi beğendikten sonra sayfada yer alan “Rezervasyon Yap” formunu kullanarak hemen ön rezervasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon formunu eksiksiz doldurmaya özen gösteriniz. Gelecek kişi sayısı, kiralamak istediğiniz tatil evine giriş ve çıkış tarihleriniz, doğru ve eksiksiz iletişim bilgileriniz, tatil evi rezervasyon hizmetinizi sorunsuz ve kolayca almanız için çok önemlidir. Bu işlemler tamamlandığında tarafınıza bir e-posta ile ön bilgilendirmeleri içeren “Ön Rezervasyon Formu” gönderilecektir. Ödeme işlemlerinin tamamlanmasından sonra ise “Kesin Rezervasyon Formu” ile rezervasyon onay bilgileri e-posta yoluyla tarafınıza yazılı olarak bildirilir. Kesin Rezervasyon yapıldığını gösteren ve tüm rezervasyon bilgilerinizi içeren benzer bir bilgilendirme de aynı anda ev sahibinize ulaştırılır. Dolayısıyla seyahatinize başlamadan önce tatil eviniz ve ev sahibiniz ile ilgili bütün bilgilere sahip olursunuz ve istediğiniz anda ev sahibiniz ile temasa geçebilirsiniz.

Tatilevim.com’da ödeme işlemleri güvenli mi?

Tatilevim.com, ödeme işlemi ve sonrası süreçlerde “hiç bir şekilde” kredi kartı bilgilerinizi kayıt etmez veya saklamaz. Kredi kartı işlemleri doğrudan banka sistemi üzerinde, banka ekranlarında gerçekleştirilir ve %100 güvenlidir. Kişisel bilgileriniz sadece rezervasyon işlemleri için kullanılır ve her ne sebeple olursa olsun üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.Güvenli Rezervasyon Sistemi (GRS) ile sizi olası durumlara karşı koruma altına alırız. Ev sahibinize yapılacak ödeme, siz sorunsuz bir şekilde tatil evinize yerleştikten sonra gerçekleştirilir. Tatilevim.com’da ödeme ve rezervasyon işlemleriniz sizin ve sevdiklerinizin sorunsuz bir tatil geçirmesi için güvence altına alınmıştır.

Aradığım özelliklerde tatil evi bulamıyorum. Nasıl yardım alabilirim?

Aradığınız tatil evinizi sistemde bulamadıysanız veya yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, çağrı merkezimizi arayarak yardım talebinde bulunabilir, sorularınız varsa destek alabilirsiniz.

Rezervasyon işlemlerimi tamamladım. Anahtarları nasıl alacağım?

Rezervasyon işleminiz sırasında, sizin için ev sahibinizle iletişim kurar, sorunsuz bir tatil geçirmeniz için gerekli bilgileri paylaşırız. Rezervasyon işlemi sonrasında, isim, telefon, adres bilgileri tarafınıza gönderilen ev sahibinizle iletişim kurmanızı tavsiye ederiz. Misafir olacağınız ev sahibinizle iletişime geçerek, bölgeye ulaşım planınızı yapmak için yardım alabilir, bölge ve tatil eviniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ev sahibinizle iletişim kurmakta sorun yaşıyorsanız çağrı merkezimizi arayarak anında destek alabilirsiniz.

Tatil evime ulaşım konusunda destek sunuyor musunuz?

Size, bölgeye ulaşım planınızı yapmanızda destek olabiliriz ancak tatil evinize ulaşım sizlerin sorumluluğundadır. Sorunsuz seyahat planı için, bölgeyi zaten iyi bilen ev sahibinizden destek alabilirsiniz. Olası sorunlara karşı destek almak için çağrı merkezimizi haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

Kiraladığım tatil evini, kendi evim gibi rahatça kullanabilir miyim?

Tatil evinizi, tatil süresince içindeki eşya ve ekipmanla beraber tam kullanım hakkına sahip olursunuz. Tatil eviniz, tatil süresince sizin sorumluluğunuzda olur. Tatil evinizin, kiraladığınız dönem boyunca sizin kullanımınıza sunulmuş, başkalarına ait evler olduğunu unutmamanız gerekir. Kendi evinize gösterdiğiniz özeni aynı şekilde tatil evinize de göstermeniz ve sorumlu davranmanız beklenir.

Hasar depozitosu nedir?

Hasar depozitosu, tatil süresince evlerini size tahsis eden ev sahiplerinin olası hasarlara karşı aldıkları bir çeşit güvence bedelidir. Bu bedel, kiraladığınız tatil evini kiralama süresi sonunda aldığınız şekilde sorunsuz olarak bırakmanız durumunda kesinti yapılmadan size geri ödenmek zorundadır. Ancak evde hasar olması durumunda hasar bedeli hasar depozitosundan düşülebilir, hasar bedelinin hasar depozitosudan fazla olması durumunda artan miktarı ödemeniz beklenir. Olası bir hasar durumunda bu sorunu, ev sahibinizle “iyi niyet” çerçevesinde karşılıklı çözmenizi tavsiye ederiz.

Bazı tatil evlerinde elektrik veya su kullanımı ayrıca ücretlendiriliyor, bu nasıl hesaplanacak?

Bazı tatil evlerimizde, ev sahiplerinin isteği doğrultusunda elektrik ve/veya su kullanımı tatil sonunda ayrıca ücretlendirilmektedir. Bu işlem şu şekilde olmalıdır: Tatil evinize girişte sayaç okunur kayıt altına alınır, siz sadece tatil evini kullandığınız dönemdeki elektrik ve/veya su kullanımından sorumlu tutulursunuz. Tatil bitiminde sayaç tekrar okunur ve çıkan fark bölgedeki elektrik dağıtım şirketinin ve/veya belediyenin su satış fiyatı üzerinden hesaplanır. Normal bir kullanımda 1 haftalık elektrik sarfiyatı ortalama 40-60 TL arasındadır.

Tatil evimde eksiklikler söz konusu olursa ne yapmalıyım? Cayma Hakkı nedir?

Tatil evinizi teslim almadan önce ev sahibinizle beraber tatil evinizi kontrol etmenizi öneririz. Tatil evinizin, ilanda belirtilen özellikleri taşıması gerekir. Tatil evinizde eksiklikler bulunması durumunda ev sahibinizden yardım talep edebilir ve eksikliklerin giderilmesini isteyebilirsiniz. Sorunların çözülmemesi durumunda Tatilevim.com çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Web sitesinde görerek kiralamaya karar verdiğiniz tatil evinin size teslim edilmemesi durumunda ‘’cayma hakkınızı’’ kullanabilirsiniz. Bu durumda çağrı merkezimizi arayarak durum hakkında bizi bilgilendiriniz. Size, aynı bölgede istediğiniz niteliklere uygun başka bir tatil evi bulmaya çalışarak, sorunlarınızı gidermek konusunda gerekli desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Olası kazalara karşı sorumlu muyum?

Tatil süresince siz ve sevdiklerinizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Birçok tatil evimiz site içindedir ve hatta güvenlik hizmeti de verilmektedir. Fakat yine de her olasılığı göz önünde tutarak, dikkatli davranmanızı tavsiye deriz.Tatil süresince yatmadan önce kapı ve pencerelerin kapalı tutulması ve tatil bitiminde bölgeden ayrılmadan önce, tatil evinizin tamamen güvenli halde bırakılarak teslim edilmesi önemlidir.Özellikle havuz başındayken çocukların güvenliği ebeveynlerin sorumluluğu altındadır. Çocuklar kesinlikle havuz başında yalnız bırakılmamalı, gerekli uyarılar yapılmalı ve gözetim altında tutulmalıdırTatil evinize girerken genel kontrol yapmanızı tavsiye ederiz. Tatil evinizde örneğin elektrik prizlerinin kırık ya da hasarlı olması, çıplak kablo bulunması gibi sorunlarda mutlaka ilgili ev sahibinizi ya da evin sorumlusunu bilgilendiriniz. Sorunun çözümü konusunda sizlere yardımcı olacaklardır. Yine aynı şekilde içeride kırık ya da hasarlı eşya olması durumunda mutlaka yetkili kişileri bilgilendiriniz. Ulaşamamanız halinde bizlere de bilgi verebilirsiniz.

Tatil evlerinde evcil hayvan bulundurabilir miyim?

Tatil evlerinde aksi belirtilmediği müddetçe maalesef evcil hayvan kabul edilmemektedir. Evcil hayvanınız ile tatile çıkmayı planlıyorsanız, tatil süresince bir sorun yaşamamak için bu durumu ev sahibinizle ve bizimle önceden paylaşmanızı öneririz.

Tatil evlerinde ev içinde sigara ve tütün mamullleri kullanabilir miyim?

Tatil evlerinin içinde sigara ve diğer tütünlü mamulleri kullanmamalısınız. Ancak tatil evinizin balkonunda ve diğer açık alanlarında bu tür ürünleri kullanabilirsiniz. Bu konuda hassas davranmanızı rica ederiz.

Aradığınız sorunun cevabını bulamadınız mı?

Aşağıdaki linke tıklayarak bize sorunuzu iletebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak canlı destek alabilirsiniz.

İletişim İçin Tıklayın!